Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych listów motywacyjnych, które mogą służyć jako szablon, dzięki któremu łatwiej będzie napisać własny list. Poniższe listy motywacyjne zawierają fikcyjne dane osób i firm. Staraliśmy się napisać listy różniące się nieco od siebie, co nie jest takie łatwe skoro wszystkie listy motywacyjne mają pewne stałe elementy. Częściowo korzystaliśmy z opisanych wcześniej zwrotów grzecznościowych, jednak można w poniższych przykładach odnaleźć także nowe sformułowania i zwroty.


Z poniższych przykładowych listów motywacyjnych można dowolnie korzystać.

 • Przykład 1

  Jan Kowalski
  ul. Główna 12/6
  00-872 Warszawa
  tel. 768 555 462
  e-mail: [email protected]

  Warszawa, 20.V.2009
  Szanowna Pani Kierownik
  Anna Sienkiewicz
  CMS Consulting


  W odpowiedzi na Pani ogłoszenie, które ukazało się dziewiętnastego maja w „Gazecie Wyborczej” zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie mojej kandydatury na stanowisko Młodszego Asystenta. Sądzę, że spełniam wszelkie wymagania do podjęcia tej pracy i jestem dobrym kandydatem na wyżej wymienione stanowisko.

  Ponieważ posiadam wykształcenie kierunkowe, oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, uważam, że jestem odpowiednim kandydatem do pracy w Państwa firmie. Karierę zawodową rozpocząłem już w trakcie studiów dzięki czemu zdobywałem wiedzę praktyczną równocześnie z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki temu nie tylko udało mi się ukończyć studia z bardzo dobrym wynikiem, ale także skonfrontować zdobytą wiedzę z praktyką.

  Moim dodatkowym atutem jest biegła znajomość języka angielskiego i zdolność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Jestem osobą ambitną i pełną zapału, a więc zawsze szybko staram się realizować cele, które sobie wyznaczam. Dzięki dobrej organizacji czasu i umiejętności planowania powierzone mi zadania zawsze są wykonane terminowo i sumiennie.

  Wierzę, że mój zapał i entuzjazm, oraz całkowite zaangażowanie w pracy mogą zostać w pełni wykorzystane w Państwa firmie.

  Jeśli są Państwo zainteresowani moją kandydaturą, proszę o kontakt telefoniczny. Mam nadzieję, że załączone CV Państwa zainteresuje i będę mógł zaprezentować swoją kandydaturę osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Z poważaniem
  podpis

 • Przykład 2

  Maria Zieleń
  ul. Szeroka 2b
  71-211 Szczecin
  tel. 569 795 252
  e-mail: [email protected]

  Szczecin, 20.X.2010


  Podwert S. A.
  ul. Wojska Polskiego 142
  Szczecin


  Z ogłoszenia opublikowanego w „Głosie Szczecińskim” we wtorek 19 października dowiedziałam się, że poszukujecie Państwo kandydatów na stanowisko Regionalnego Kierownika Sprzedaży a ponieważ spełniam wszystkie wymienione przez Państwa wymagania chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na to stanowisko.

  Posiadam kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie zdobyte podczas odbywania praktyk studenckich, dzięki którym dobrze poznałam mechanizmy odpowiedzialne za różne formy sprzedaży. Ponadto, łatwo nawiązuję kontakty i szybko znajduję wspólny język ze współpracownikami co pozwala mi osiągać niezwykłą skuteczność w negocjacjach.

  Ponieważ jestem osobą ambitną oraz lubiącą nowe wyzwania z chęcią uczę się nowych umiejętności i podejmuje trudne zobowiązania. Entuzjastycznie podchodzę także do możliwości podróży w pracy i oferuję Państwa firmie swoją rzetelność, pracowitość i kreatywność.

  Chciałabym aby moje umiejętności i doświadczenie przysłużyły się rozwojowi Państwa firmy. Mam nadzieję, że zainteresowałam Państwa swoją ofertą i będę mogła osobiście się zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Z poważaniem
  podpis

 • Przykład 3
  Jan Kowalski
  Ul. Główna 10
  00-000 Poznań
  Tel. 792-9672-2136
  Email: [email protected]
  Poznań, 01.09.2010r.

  Szanowni Państwo,

  Chciałbym zaprezentować swoją kandydaturę na stanowisko lektora języka angielskiego. Zarówno moje przygotowanie pedagogiczne, jak i doświadczenie nabyte w nauczaniu, a także posiadane przeze mnie umiejętności językowe, wyjątkowo predysponują mnie do objęcia tego stanowiska.
  W swoim dwudziestosiedmioletnim doświadczeniu zawodowym pracowałem na różnych stanowiskach, z których ostanie dziewięć lat (od momentu przybycia do Polski), związanych jest z nauczaniem języka angielskiego, jak również z pracą w charakterze tłumacza. Jako nauczyciel poznałem i opanowałem zasady pracy z uczniami różnych grup wiekowych. Posiadam wiedzę z zakresu metod nauczania oraz jestem świadomy problemów jakie mogą wyniknąć w trakcie nauczania. Posiadam bogate doświadczenie językowe, które rozpoczęło się w latach 70-tych. Wyjazd na emigrację w 1983 roku przyczynił się do ciągłego doskonalenia moich umiejętności językowych.
  Oprócz wymaganych kwalifikacji i doświadczenia nabytego w długoletniej pracy, za inny swój atut uważam nieustanną chęć poszerzania wiedzy, co w pracy nauczyciela ma szczególne znaczenie.
  Jestem przekonany, że w mojej osobie zyskacie Państwo bardzo cennego i kompetentnego pracownika.

  Z poważaniem
  podpis

Tematyczne przykłady listów motywacyjnych można znaleźć w menu obok.
x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.